^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Jak spędzać wolny czas z dzieckiem w wyjątkowy sposób?

Nie od dziś wiadomo, że wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki rodzice mogą dać swoim dzieciom. Niestety w obecnych czasach gdzie nasze życie przepełnia ogrom pracy oraz nowych technologii, bardzo trudno nam znaleźć możliwość spędzenia czasu z dzieckiem. Wiedząc jak ważne jest to dla jego rozwoju oraz dla zadowolenia psychicznego rodziców, mamy kilka propozycji jak w wyjątkowy sposób wykorzystać ten wolny czas.
Żeby spędzić czas z rodziną wcale nie potrzeba dużego nakładu finansowego czy dalekiego wyjazdu. Można wybrać się wspólnie do teatru na spektakl który zainteresuje zarówno dorosłych jak i dzieci np. „Szalone nożyczki”, „A co to?”, „Calineczka:” lub do teatru kukiełkowego. To tylko niektóre z wielu propozycji rodzinnych spektakli. Również wiele muzeów i galerii przygotowuje specjalne wystawy dla rodzin z dziećmi. Rozrywka to jednak nie tylko teatr czy wystawa w galerii sztuki, to także aquaparki, kręgle, parki trampolin i Bajkolandy. Jeśli Wy i Wasze pociechy lubicie aktywnie spędzać czas warto wybrać się na jazdę konną, przejażdżkę rowerem, jazdę na rolkach/łyżwach lub wspólne bieganie. Można także wynająć małą salę sportową na godzinę, aby móc zorganizować rodzinne rozgrywki sportowe. Bardzo dobrym pomysłem będzie także zabawa, którą każdy z Nas na pewno miło wspomina z dzieciństwa: podchody! Warto obudzić swoją fantazję i wymyślić różne tematyczne wersje. Podczas tej zabawy pomożemy dziecku m.in. rozwijać orientację w terenie.
W wakacje warto wybrać się gdzieś dalej. Poszukajcie ciekawych miejsc w swojej okolicy lub nieco dalej, spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy, dobry humor i wyruszcie na wycieczkę. Taki rodzinny wypad pozwoli wam nie tylko oderwać się od codzienności, lecz także wzmocni więź między wami.

Opracowała: E. Zarębska-Bączyk

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.